روش های چاپ دیجیتال

انواع روش های چاپ دیجیتال

انواع روش های چاپ دیجیتال:

انواع روش های چاپ دیجیتال

شیوه‌های چاپی که از تکنولوژی دیجیتال بهره می برند بسیار متنوع و در صنایع مختلف گسترده است. اما به طور کلی انواع روش‌های چاپ دیجیتال بر اساس نوع و تکنولوژی دیجیتال مورد استفاده در آنها، به گروه‌های اصلی زیر تقسیم می شوند:

روش جوهرافشان:

در مجموعه روش‌های چاپ دیجیتال، شیوه جوهرافشان آشناترین و با کیفیت ترین این شیوه‌ها به شمار می رود. ماشین‌آلات این شیوه از تنوع بالایی برخوردار بوده و از انواع پرینترهای رومیزی تا ابعاد عریض ۵ متر را شامل می شوند. نحوه کار سیستم جوهرافشان به این صورت است که اطلاعات دیجیتال را توسط مرکب‌های مایع به طور مستقیم روی کاغذ می نشاند.  از آنجا که در این تکنولوژی نیازی به محمل میانی برای انتقال تصاویر نیست و مرکب بطور مستقیم توسط یک هد روی سطح چاپی انتقال می یابد، این روش به عنوان اصیل‌ترین روش  چاپ دیجیتال  تکنولوژی دیجیتال تا آخرین مرحله قبل از انتقال مرکب روی سطح، به کار گرفته شده است محسوب می شود. نازل رنگ‌پاش این دستگاه به طور کامل دیجیتالی عمل کرده و تنها از دو فرمان بپاش و نپاش پیروی می کنددر نتیجه عوامل تاثیرگذار روی کیفیت چاپی به حداقل خود یعنی، نوع و جنس کاغذ همچنین شرایط اقلیمی موجود کاهش می یابد. به همین جهت است که خروجی چاپ به روش جوهرافشان بیشتر از سایر شیوه‌های چاپی که عوامل مختلفی روی کیفیت چاپ آنها تاثیرگذار است مانند محمل چاپی، تعادل آب و مرکب و … قابل کنترل و نزدیک به استانداردهای مد نظر است. از آنجا که سرعت چاپ در این شیوه پایین است، امکان به کارگیری این شیوه در تیراژهای بالا موجود نیست با این حال تولیدکنندگان دستگاه‌های دیجیتال آینده درخشانی را برای روش جوهرافشان پیش‌بینی می کنند. مهم‌ترین فن‌آوری‌های چاپ دیجیتال جوهرافشان، سیستم‌های پیوسته (Continues tone) و سیستم‌های جوهرافشان با پاشش مرکب بر اساس تقاضا (Drop on Demand) است.

روش الکتروفتوگرافی:

در این شیوه از دو نوع مرکب جامد پودری (تونر) یا مایع (شیوه دیجیتال مرکبی) استفاده می شود:

۱-روش تونری:
اساس این شیوه از طریق باردار کردن درام چرخانی توسط شعاع نور لیزر، تشکیل تصویر به وسیله مرکب‌های پودری با نام تونر که قابلیت باردار شدن دارند و ذوب شدن این تونرها روی سطح کاغذ، شکل می گیرد. این مراحل را می تواند در ۵ بخش تصویرنگاری، مرکب‌زنی، انتقال تونر، تثبیت تونر و پاکسازی درام، خلاصه کرد. سیستم‌های تونری قادرند با سرعتی بالاتر از سیستم‌های جوهرافشان، تصاویری را که از ذوب شدن پودر رنگ روی کاغذ به وجود می آیند ایجاد کنند. اگر چه این روش به اندازه روش جوهرافشان دیجیتالی نشده است و واسطه‌های متعدد آنالوگ بین مخزن رنگ و سطوح چاپی وجود دارد ولی به واسطه سرعت بالا، مصارف صنعتی پیدا کرده و از کارآمدترین سیستم‌های چاپ دیجیتال به ویژه در ابعاد متوسط (Medium Format) به شمار می آید. این دستگاه‌ها درترکیب با یک اسکنر به عنوان دستگاه‌های کپی یا لیزری برای عموم شناخته شده‌اند.

۲- روش دیجیتال مرکبی:

 خروجی این دستگاه‌ها دارای کیفیت بسیار بالایی است ولی پیچیدگی تکنولوژی در این نوع دستگاه‌ها باعث شده است که از گستردگی سیستم‌های تونری برخوردار نباشند. این تکنولوژی سال‌ها، تنها در اختیار کمپانی Indigo قرار داشت پس از آن فعالیت‌های بسیاری برای گسترش آن صورت گرفت ولی محدودیت اصلی این دستگاه‌ها قیمت بالای آن و همچنین ابعاد کار چاپی است که از SRA3 بالاتر نرفته است از دیگر مزایای منحصر به فرد این پرنیترها می توان به امکان استفاده از رنگ‌های اسپات (Spot) به صورت کانال‌های رنگی مجزا و یا چاپ ۶ رنگ HI-FI اشاره کرد.

روش دیجیتال نوری یا پرتوی:

از دیگر شیوه‌های پرکاربرد چاپ دیجیتال، چاپ نوری است. در این روش تصویر مورد نظر را از طریق تابش شعاع‌های نوری روی کاغذهای ویژه و حساس به نور  مشابه کاغذ عکاسی ایجاد کرده و پس از مرحله ظهور ، تثبیت می نمایند. دستگاه‌های این شیوه که به Photo Lab معروفند در لابراتورهای عکاسی کاربرد فراوان داشته و از کیفیت چاپی بسیار بالایی برخوردارند. در این شیوه سرمایه‌گذاری اولیه -شامل هزینه دستگاه، بالا بوده ولی هزینه چاپ به نسبت کیفیت بسیارخوب آن مناسب است. هم‌ اکنون دستگاه‌های نوری با کیفیتی در ابعاد بسیار  بزرگ ورقی ۱۵۰*۱۵۰ سانتیمتر و نیز رول به عرض ۹۰ سانتیمتر تولید شده است. از مشکلات اصلی این دستگاه‌ها دو مرحله‌ای بودن چاپ و ظهور است که در دستگاه‌های امروزی به صورت اتوماتیک در داخل دستگاه انجام می شود. داروهای ظهور نیز هماند شیوه‌های چاپ عکس بسته به میزان مصرف بایستی هر چند یکبار تعویض شود.

روش چاپ (Direct Imaging):

به ماشین‌هایی اطلاق می شود که محمل چاپی در درون آنها ایجاد شده و از جانب شرکت‌های پرس‌تک و هایدلبرگ به آنها نام DI نهاده شده است.این ماشین‌ها در واقع چاپگرهای افستی هستند که سیستم تهیه پلیت در دل آنها جاسازی شده است.سیستم تهیه پلیت در این چاپگرها درست مشابه تهیه پلیت در پیش از چاپ افست به روش دیجیتال (کامپیوتر به پلیت) است. کلیه عملیات چاپ در این دستگاه‌ها به صورت اتوماتیک انجام شده و تنها از طریق کامپیوتر راهبری می شود اطلاعات ورودی به چاپگر به صورت فایل کامپیوتری است. به دلیل وجود همین واسطه تصویری، استفاده از این روش برای چاپ‌هایی با تیراژ کم مقرون به صرفه نبوده و برای چاپ تک برگ برخلاف سایر روش‌های چاپ دیجیتال  کاملا غیراقتصادی است. در این شیوه همچون روش‌های قبلی نمی توان از قابلیت‌های منحصر به فرد چاپ دیجیتال مانند چاپ اطلاعات متغیر استفاده کرد محمل چاپی ثابتی مانند پلیت برای کل سفارش وجود دارد در عین حال امکان استفاده از کاغذهای چاپ به روش افست وجود دارد.

روش حرارتی (Thermal):

در این شیوه که از کاغذ حساس به حرارت استفاده می شود، حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس های حرارتی با ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس، ایجاد رنگ و تصویر می کند. استفاده از این شیوه در دستگاه‌های کوچک تک رنگ مرسوم است؛ که متداول‌ترین آنها دستگاه‌های فکس می باشند. گفتنی است استفاده عمومی از روش حرارتی به دلیل جایگزینی روش‌های نوین روز به روز رو به کاهش است.

روش تصعید رنگ (Dye-Sublimation):

این شیوه که از کیفیت و سرعت مناسبی برخوردار است از درون چاپ حرارتی زاده شده است. در این دستگاه‌ها مواد رنگی بر روی سلفون‌هایی قرار دارد که پرتوهای گوناگون مانند لیزر و یا ماتریس‌های حرارتی،‌ رنگ را از روی نوارهای سلفون بخار کرده و بر روی کاغذ ثبت می کند. کیفیت چاپی مطلوب این شیوه، استفاده از آن را در لابراتوارهای عکاسی به منظور چاپ عکس متداول کرده است. ابعاد چاپی به طور معمول کوچک‌ است و اگر چه قیمت‌های اولیه این دستگاه‌ها بالا نیست ولی هزینه تمام شده این روش چاپ به دلیل مواد مصرفی سلفون‌های رنگی گران قیمت بالا است. در این روش امکان چاپ روی کاغذهای متنوع وجود داشته و در گذشته از آن برای چاپ پوسترهای تبلیغاتی فضای باز، در تیراژ و ابعاد متوسط استفاده بسیاری شده است.

مارکرهای لیزری:

از شیوه‌های چاپ دیجیتال که بیشترین کاربرد را در صنایع تولیدی محصولات مختلف دارد، دستگاه‌های مارکر لیزری است. این دستگاه‌ها به دلیل استفاده کاربردی که برای درج اطلاعات روی خط تولید محصولات،روزبه‌روز کاربرد بیشتر در صنایع می یابند. در مارکرهای لیزری اشعه لیزر با سوزاندن و حرارت، تصویر را بر روی سطح مورد نظر ایجاد می کند. این دستگاه‌ها از سرعت بالایی برخوردار بوده و هزینه سرمایه‌گذاری اولیه بالایی را طلب می کنند.

چاپ دیجیتال

تعریف چاپ دیجیتال ، تفاوت آن با دیگر چاپ ها

تعریف چاپ دیجیتال ، تفاوت آن با دیگر  چاپ ها و کابرد آن را توضیح خواهیم داد

تعریف چاپ دیجیتال ، تفاوت آن با دیگر چاپ ها

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط چاپگرهای لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود.  با توجه به این که چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ  هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است ولی این قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند در تیراژهای کم تعداد جبران پذیر است. چاپ دیجیتال امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم را فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد. همچنین در چاپ دیجیتال صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به  گسترش ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت چاپ، پایین آمدن هزینه تمام شده  چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن می باشد.

 منظور از چاپ دیجیتال در بازار ، چاپ تونری به وسیله ی انواع  چاپگرهای لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ می باشد.

در چاپ دیجیتال که در آن دستگاه چاپ به یک کامپیوتر متصل می شود، کامپیوتری که اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر  و متن و غیره را به دستگاه چاپ دیجیتال فرستاده بعد دستگاه چاپ دیجیتال آنها را چاپ می کند. پس دستگاه چاپ دیجیتال دستگاهی است که به کامپیوتر متصل و اطلاعات را از آن دریافت می کند، مثل پرینترها. نکته قابل توجه این که در روش های رایج هم از فن آوری دیجیتال استفاده می شود اما به معنای وصل بودن آن ها به کامپیوتر به معنای دریافت تمام اطلاعات قابل چاپ نیست.  مثلا در چاپ افست ما برای تهیه ی فیلم و زینک و … از فن آوری دیجیتال استفاده می کنیم  در ضمن ممکن است یک سری کنترل کننده دیجیتالی در ماشین چاپ باشد  ولی این ها یک ارتباط غیر مستقیم است و می توان گفت  استفاده غیر مستقیم از فن آوری دیجیتال می باشد. زمانی به یک دستگاه چاپ، چاپ دیجیتال گفته می شود که آن دستگاه  اطلاعات را بصورت دیجیتالی و مستقیم دریافت کرده و آن را چاپ کند. دستگاه های چاپ دیجیتال هم دارای انواع مختلفی هستند و دارای تکنولوژی های متنوع می باشند، مثلا پرینتر جوهر افشان، چاپ لیزری در اندازه ها و ابعاد و کارایی های خاص خود، بزرگ و کوچک و همه به یک کامپیوتر وصل هستند.

تفاوت های اساسی چاپ دیجیتال با دیگر روشهای چاپ

چاپ دیجیتال با چاپ افست و لتر پرس تفاوت های اساسی دارد که از جمله این تفاوت‌ها :

  • با حذف مراحل پیش از چاپ( لیتوگرافی)، فرآیند چاپ دیجیتال کوتاه تر می باشد.
  • در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپی هزینه ثابت است.
  • در چاپ دیجیتال مواد باطله مثل: کاغذ و مواد شیمیایی کمتر می شود چون لازم به رسیدن به رنگ یا تنظیمات موقع چاپ نیست.
  • در چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می توانید فایل متفاوتی را چاپ کنید چرا که در این روش از پلیت استفاده نخواهد شد.

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ در تیراژ محدود

در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر  به روی سطح چاپی و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ پایین حتی یک نسخه با هزینه کم وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل  تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد.  یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیون ها برگ ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند، که البته این کار را خیلی خوب انجام می دهد .بنابراین با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و به صرفه می باشد.  البته از سال ۲۰۱۰ فناوری های جدیدی در چاپ دیجیتال بکار گرفته شده  که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر چاپی و همچنین تغییر سیستم پاشش جوهر، دستگاه های دیجیتال جوهر افشان توانستند  بسیاری از محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید از بین ببرند.

چاپ شخصی شده

در چاپ دیجیتال با وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید  هر کدام از سطح چاپی خود را متفاوت با سطوح چاپی قبلی چاپ کنید.  مثلأ: می توان کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر متفاوت یا کارت پرسنلی با طرح های متفاوت از هم را در هر دور به چاپ برسانیم.  بخصوص این قابلیت به ما امکان چاپ اطلاعات متغیری خواهد داد. این بدین معناست که می توانیم در هر سطح چاپ خود اطلاعات متفاوتی را چاپ کنیم.

انواع دستگاه ھای چاپ فلکسوگرافی

دستگاه ھای چاپ فلکسوگرافی و روش چاپ آن

معرفی انواع دستگاه ھای چاپ فلکسوگرافی و روش چاپ آن

دستگاه ھای چاپ فلکسوگرافی و روش چاپ آن

معرفی انواع دستگاه ھای چاپ فلکسوگرافی و روش چاپ این دستگاه  روش چاپ فلکسو معمولا با دستگاه ھای چاپ رول انجام میشود و در مواردی محدود با دستگاهھای ورقی. ماشین چاپ فلکسو بدون  در نظر گرفتن عرض آن در دو سبک مختلف عرضه می شود. سبک اول، طرح سفارشی ماشین است.

در این سبک از لحاظ نحوه قرار گیری واحدھای چاپ در سه نوع اصلی طبقه بندی میشوند:

  • مدل عمودی (Stack)
  • مدل افقی یا خطی (In-line )
  • مدل سیلندر چاپ مرکزی (Central Impression Cylinder )

این سه  نوع از ماشین چاپ عموما ً برای چاپ متریال ھای بسته بندی منعطف مورد استفاده قرار می گیرند.  ھمچنین برای چاپ رول ھای عرض کم، چاپ ھای ورقی و چاپ روی متریال ھای کروگیتد نیز کاربرد دارند. ماشین ھای سفارشی همیشه از ارزش اقتصادی خوبی برخوردارند و با وجودی که به نظر می رسد  سفارش یک ماشین چاپ فلکسو به  منظور برداشتنن گام اول  برای استفاده از یک روش چاپی باشد، ولی مطمئنا ً کیفیت کار چاپی آن فراتر از قدم ھای اول است. نوع دیگر این ماشینها  که معمولا ً به  عنوان طرح سازگار(Modular)  از آن نام برده می شود،  اکثر ماشین ھای فلکسو را در بر می گیرد.  به این صورت که یک ماشین ٧ رنگ آن دارای ٧ واحد چاپ است  که به یکدیگر متصل شده اند. شاید این برای ساده کردن کار باشد  و به طور خلاصه نتواند گویای ویژگی ھای سیستم سازگار شود.

 از این جمله  می توان دونوع ماشین چاپ دیگر برای فلکسوگرافی در نظر گرفت :

۴– ماشین چاپ روزنامه فلکسوگرافی (Newspaper Flexographic Press)

۵-ماشین ھای چاپ نشر تجاری فلکسوگرافی (Commercial Publication Press)

 به طورکلی باید گفت که  الزاما ًبه  واسطه سازگار بودن، ھر واحد ساخته شده از یک ماشین سازگار، قابل نصب بر روی ماشین ساخته شده توسط تولید کننده دیگر نیست.  اما تجهیزاتی مثل طلاکوبی و سلفون کشی و تیغ زنی که توسط  تولید کنندگان خاصی عرضه می شود را می توان به عنوان سیستم ھای الحاقی به ماشین اضافه کرد.  سیستم یووی و خشک کن ھای حرارتی مادون قرمز، معمولا ً توسط شرکت ھای خاص تولید می شوند  و به عنوان تجهیزات اضافی توسط فروشنده ماشین عرضه می شوند.

مدل عمودی یا ستونی : stack

در این دستگاه ها  واحدھای چاپ  گاھی اوقات section یا deck ھم نامیده می شوند به صورت جداگانه و به شکل عمودی نسبت به یکدیگر قرار دارند. این واحدھا یا در یک طرف بدنه ماشین اصلی یا در ھر دو طرف آن قرار داده می شوند. ھر واحد چاپ مجهز به  سیلندر پلیت و سیلندر چاپ مستقل،  برای چاپ یک رنگ از چند رنگ چاپی می باشد و کلیه  این واحدھا و دستگاه ها  نیروی محرکه  خود را از چرخ دنده ھای متصل به یکدیگر،  که  متصل به بدنه ماشین است، می گیرند. این ماشین ها  می توانند به تجهیزات رول بازکن، رول جمع کن،  برش ها  و خط زن ها  و ورنی زنی تجهیز  گردند.  دستگاهھای ستونی اولین دستگاه ھای طراحی شده در روش چاپ فلکسو بودند. ماشین ها  مدل عمودی معمولا ً با ١ تا٨ واحد چاپ ساخته می شوند. اما رایج ترین شکل آن ماشین ۶ رنگ است.

این ماشین ھا دارای دو مزیت اصلی ھستند :

یکی این که  معمولا ً دارای قابلیت برگرداندن رول برای چاپ ھر دو طرف رول، در یک دور چاپ را دارند.  مزیت دیگر این ماشین ها  قابلیت دسترسی آسان به واحدھای چاپ است و از جمله  آن سهولت  انتقالات و تغییرات، شستشو و… ماشین ھای مدل عمودی کاربردھای وسیعی پیدا کرده اند و برای چاپ روی ھر نوع متریالی استفاده می شوند.  البته  این دستگاه ها  محدودیت ھایی نیز دارند، که  موجب می شود در برخی از موارد و کاربردھای خاص به  طور کامل قابل قبول نباشد. در واقع رجیسترکردن رنگھا و ثابت نگاه داشتن آن، دشوار است میزان رجیستر آن در حدود ۰٫۲ میلی متراست  و ثبات سایر فرآیندھای چاپی را ندارد، چون میزان کشش متریال در ھر واحد یکسان نیست ،به ھمین دلیل اغلب از این ماشینھا جهت چاپ سطوح رول ضخیم و با وزن بالا که به  راحتی کشیده نمی شوند  یا کنترل انطباق تصویر در آنھا مهم نیست استفاده میکنند.  یعنی وقتی متریال ھایی مانند کاغذھا فیلم ھای لمینیت و سایر چیزھا استفاده می شوند، که ضخیم بوده و بتوانند فشار نسبتا ً سنگین را تحمل کنند، ماشین ھای stack  نیز می توانند رجیستر را به خوبی حفظ کرده و در نهایت محصولات با کیفیت بالا به  چاپ برسند. این نوع از ماشین ھای فلکسوگرافی، برای کاربردھای خاص نیز مناسب اند، مانند چاپ  in-line  به ھمراه انواع دیگر ماشین ھا از  جمله بیرون کشنده ماشین ھای ساخت ورق زنی ، پاکت ھا و ساک ھا ، لمینیت زن و غیره  با طراحی برخی واحدھای چاپی خاص، امکان رجیستر ٣۶٠ درجه در ھر واحد چاپ وجود دارد.  این ماشین ھا ھمچنین به  عنوان یک ماشین پوشش زن و رنگ زن (رنگ آمیزی کلی) مورد استفاده قرار می گیرد.  از آنجا که ھر واحد چاپی مستقل از دیگری است، تنظیم مکانیکی چرخش ھای مختلف و متنوع بخش مرکب رسانی، آسان است و امکان تغییر هدایت و اتصال رول برای پوشش یک صفحه یا کوتینگ ھای چاپی در یک روش استاندارد وجود دارد.

مدل سیلندر چاپ مرکزی یا CIC

این مدل از ماشین فلکسو، گاھی اوقات Drum Impression یا common Impression یا CI نیز نامیده می شود.  این مدل به ماشین ھای لترپرس روتاری سیلندر مشترک شباھت دارد،   که در آن نیز از یک سیلندر چاپ نصب شده در بدنه ماشین استفاده می شود.  در این مدل ٢ الی١٠ ایستگاه چاپ پیرامون یک سیلندر مرکزی قرار می گیرند، ھر ایستگاه یا واحد چاپ از یک مخزن مرکب، نورد مخزن، نورد آنیلوکس، تیغه دکتر بلید و سیلندر پلیت تشکیل شده است. بر خلاف دو نوع ستونی و افقی که واحدھای چاپی در آنھا مستقل اند  در دستگاه ھای چاپ سیلندر مرکزی واحدھای چاپ حول یک سیلندر فشار چاپ مرکزی قرار گرفته اند.

۴ تا از ١٠ تا برج مرکب رسانی، با خشک کن های میانی می توانند دور سیلندر چاپ مرکزی پیکر بندی شوند.

به هنگام چاپ در این دستگاه ها سطح چاپ شونده با چرخیدن  به دور سیلندر فشار (چاپ) کشیده نمی شود، بلکه روی سطح سیلندر قفل می شود، به ھمین دلیل این نوع دستگاه ھا انتخاب مناسبی برای چاپ متریال ھای نازک  و منعطف ھمچون پلاستیک ھا ھستند که در دیگر دستگاه ها کش می آیند.  رول تغذیه شده بر روی سیلندر مرکزی نشسته و تماس خود را تا پایان فرآیند چاپ حفظ می نماید  و سپس خارج می شود.کنترل انطباق در این دستگاه ھا آسانتر و دقت در آن ھا نیز بیشتر است.  در واقع می توان گفت که مزیت اصلی این ماشین ھا، قابلیت آن ھا در حفظ رجیستر است .  رایج ترین شکل این ماشین ھا، ماشین سیلندر مرکزی ۶ رنگ است. البته تا به امروز ماشین ھای سیلندر چاپ مرکزی ۴ رنگ و یا حتی ماشین ھای بیش از ٨ رنگ نیز طراحی و ساخته شده اند. قطر سیلندر فشار در برخی از انواع این دستگاه ھا به بیشتر از ٢ متر می رسد طوریکه  میتوان ٨ واحد چاپ را حول آنھا قرار داد. در ابتدا رایج ترین شکل ماشین ھای۴ رنگ، دارای یک سیلندر مرکزی با قطر ٣٠ یا ٣۶ اینچ بودند.  پس از مدتی برای رسیدن به سرعت بیشتر، سیلندرھای چاپ  با قطر بیش از ۶٠ در ماشین ھای ۴ رنگ به کار گرفته شدند.  اولین ماشین ھای سیلندر چاپ مرکزی ۶ رنگ، سیلندرھایی با قطر٨٣ داشتند. با دستیابی به پیشرفت ھایی در تکنیک ھا و روش ھای خشک کردن، فاصله کمتری برای خشک کن ھای ما بین رنگ ھا مورد نیاز بود،  در نتیجه سیلندرھای چاپ کوچکتر دوباره مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه رایج ترین شکل ماشین ھای سیلندر مرکزی ۶ رنگ،  سیلندری با قطر۶٠ دارد. البته ھنوز ماشین ھای ۶ رنگ دارای سیلندر مرکزی با قطر٨٣ وجود دارد، ھمچنین یونیت ھای ۶ رنگ با قطر متوسط٧٠ نیز در دسترس اند. به خاطر پیشرفت ھای به  وجود آمده در خشک کن ھای رنگ میانی،  مثل قدیمی که ماشین ھای دارای سیلندر بزرگتر سرعت بالاتری دارند،  بیش از این کاربرد نداشت. در کل ھنوز امکان دورھای تکرار چاپ طولانی تر، روی ماشین ھایی با سیلندر چاپ بزرگتر وجود دارد.

تنها عیب این نوع دستگاه ھا آن است:

که با استفاده از آنھا تنھا میتوان بر یک سمت رول چاپ کرد. در واقع این مدل از ماشین ھای چاپ فلکسوگرافی، در جایی که  نیاز ھست ھر دو طرف رول در یک بار عبور از دستگاه چاپ شود، کاربرد محدودی دارند. قلب ھر ماشین چاپCI ، سیلندر چاپ آن است. بسیاری از سیلندرھای چاپ از چدن ساخته شده اند،  گرچه سیلندرھای فولادی ھم رایج ھستند. امروزه ساختار سیلندرھای معمولی به صورت دوجداره است. علت دو جداره شدن سیلندرھا ھم، ایجاد یک فضا برای گردش آب، جھت کنترل دمای درام است.  سیلندرھای چاپ امروزی خیلی دقیق ھستند. در رایج ترین شکل این سیلندرھا،  خطای پیرامون سیلندر چاپ ٠⁄٠٠٠٢۵ ± یا یک TIR ٠⁄٠٠٠۵ است. امکان ساییدن و صاف کردن سیلندرھای چاپ با دقتی بیشتر از اینھا ،  توسط تکنیک ھای تراش مخصوص وجود دارد. ھنگام تراش سیلندر،  دمای اتاق تراش باید دقیق باشد. در حین کار، اگر دمای سیلندر چاپ کنترل نشود، ممکن است سیلندر گرما را از ھودھای خشک کن ھای میانی جذب کرده و دمای آن به ١١٠ درجه فارنھایت افزایش پیدا کند. از آن جا که عمل تراش به طور نرمال در دمای ٧٠ فارنھایت انجام می شود،  بنابراین این امر می تواند منجر به یک افزایش دمای ۴٠ درجه در سیلندر شود.  با این افزایش دما، سیلندر به طور طبیعی منبسط شده و بزرگ می شود.  این انبساط ممکن است قطر سیلندر را ھم در حد چندین ھزارم اینچ تغییر دھد  و موجب افزایش فشار در حین چاپ شود. در سیلندر چاپ دوجداره، آب با دمای کنترل شده،  به طور مداوم و با فشار کم و ثابت(spi ٨ یا کمتر) درون سیلندر گردش می کند.  گردش آب موجب حفظ دمای سیلندر ھم در طول خاموشی دستگاه و ھم در حین عملیات چاپ می شود. این امر، نیاز به ھرگونه تنظیمات اضافی در واحدھای چاپی،  برای اصلاح انقباض یا انبساط سیلندر چاپ را برطرف می کند .

سیلندرھای چاپ معمولا ً روی بلبرینگ ھای کروی خاص یا روی حامل ھای اسلیو برنزی روغن کاری شده نصب می شوند.

 ۵ دستگاه ھای چاپ به اصطلاح بدون دنده ۶ یا بدون محور که  اغلب سازندگان دستگاه ھای چاپ در حال حاضر به خریداران عرضه می نمایند، معمولا ً ھنوز در قسمت موتور، دارای جعبه  دنده ھستند. لیکن امروزه موتورھای گشتاوری به عنوان نیروی محرکه  بدون دنده مستقیم،  منجر به پیشرفت دیگری در کیفیت دستگاه ھای فلکسو شدهاند. این ماشین ھا که اغلب از موتورھای خود تنظیم استفاده می کنند در اواخر دهه ٩٠ به بازار عرضه شدند و استفاده از اندازه ھای تکرار مختلف (سیلندرھای چاپ با قطرھای متغیر) را امکان پذیر کرده اند.   این دستگاه ھای به  اصطلاح بدون دنده، اغلب با جعبه ۱دندهای برای ھر موتور تجهیز شده اند. برای کارایی بهتر، این جعبه دنده ھا باید برای سرعتھای بالا و یکنواخت طراحی شده باشند. یکی از ویژگی ھایی که در این ماشین ھا مشاھده می شود،  استفاده وسیع از سیستم ھای الکترونیک به جای سیستم ھای مکانیکی  برای اتصال و پیوند دادن قسمت ھای مختلف است. ترجیحا ً به جای ارتباط دادن از طریق شفت ھای مکانیکی از سیستم الکترونیک استفاده شده است.  ھر بخش از ماشین چاپ مجھز به یک موتور جداگانه  است که  با استفاده از کامپیوتر، ھمزمان شدن آن با قسمت ھای دیگر امکان پذیر می شود.  یعمی در زمان ھای مشخص، کامپیوتر با دریافت پالس  الکترونیک که  از ھر موتور در یک مرحله خاص از گردش آن تولید می شود،  آن بخش را با قسمت ھای دیگر ماشین ھمزمان می سازد.  برای درک دقت این سیستم باید گفت که کامپیوتر می تواند در ھر دور از چرخش یک موتور، پالس ھای صادره را به  بیش از ھزار جزء کوچک تقسیم کند و تشخیص دھد که در ھر زمان کدام یک از این اجزا مربوط به  جزء دیگری از موتور، در قسمت دیگری از ماشین است. بنابراین تعویض کار چاپی در چنین ماشینی به جای ساعت ھا وقت، در چند دقیقه صورت می گیرد.

انواع چاپ

معرفی انواع چاپ و آشنایی مختصر با مراحل چاپ

معرفی انواع چاپ و آشنایی مختصر با مراحل چاپ

معرفی انواع چاپ و آشنایی مختصر با مراحل چاپ

چاپ افست

چاپ افست یکی از پر رونق ترین و فراوانترین چاپ هاست. شاید یکی از دلایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیارعالی و در تیراژهای نسبتا پایین است. البته در چاپ اسکرین تیراژهای پایین تر از چاپ افست، معمول و متداولتر است و حتی از نظر صرفه اقتصادی مناسب تر، اما اگر جنبه کیفیت چاپ را نیز د ر نظر د اشته باشیم. چاپ افست مناسبترین است. گاهی چاپ افست را به د لیل عد م برجستگی یا فرورفتگی در رابط (زینک) چاپ مسطح نیز  نامید ه می شود .

چاپ فلکسو

این چاپ به دلیل استفاد ه از کلیشه های فتو پلیمر یا لاستیکی که قابل انعطاف هستند به نام فلکسو نامید ه میشود . سرعت بالا و چاپ به شکل رول بر روی مواد متنوع همچون نایلون، متالایز در تیراژهای بالا همراه با هزینه های کم از ویژگیهای این نوع چاپ محسوب می شود . چاپ فلکسو د ر واقع نوعی چاپ برجسته است که در آن کلیشه لاستیکی مستقیما با جنس یا لفاف مورد نظر د ر تماس می باشد .

چاپ سیلک اسکرین

چاپ سیلک اسکرین از پرکاربرد ترین چاپ ها محسوب می شود درواقع کمتر جنسی را می توان یافت  که امکان انجام این شیوه چاپ روی آن به شکل دستی و ماشینی فراهم نباشد . تنوع در نوع مرکب قابل استفاده در این چاپ، امکان چاپ روی مواد مختلف را فراهم ساخته است. شیوه ساد ه این تکنیک باعث می شود که روی سطوح صاف، گرد ، بی نظم و … امکان چاپ فراهم شود در واقع می توان گفت که تمامی اشیایی که در اطراف خود می بینید چه از نظر نوع جنس و چه از نظر شکل ظاهر، تحت پوشش چاپ سیلک قرار می گیرند . اما در بعضی موارد ممکن است این چاپ انتخاب مناسبی نباشد .

چاپ تامپو

این شیوه چاپ در گروه چاپ های گود قرار می گیرد . این مسئله به دلیل استفاد ه از کلیشه گود د ر فرآیند چاپ می باشد . از ویژگی های این شیوه امکان چاپ، روی مواد مختلف و متنوع هم از نظر جنس مواد و هم از نظر شکل هندسی آنها می باشد به طوری که با این روش می توان بر روی سطح صاف،   منحنی، گرد ، محدب و حتی کره عمل چاپ را انجام داد . واسط چاپ در چاپ تامپو، لاستیکی از جنس سیلیکون است که به آن تامپون می گویند . این شیوه چاپ بسیار شبیه به مهرهای لاستیکی است با این تفاوت که در مهر حروف برجسته است اما در چاپ تامپو لاستیک سیلیکونی برجستگی ندارد و نقش را به شیوه ای دیگر  به سطح قابل چاپ منتقل می کند .

چاپ افست روی فلز

آنچه که از چاپ افست به ذهن می آید ، چاپ روی کاغذ و مقواست. اما با این سیستم چاپ که یکی از با کیفیت ترین سیستم های چاپ محسوب می شود می توان روی جنس های متنوع دیگری غیر از کاغذ و مقوا نیز چاپ کرد . از جمله این مواد می توان از فلز نام برد یعنی آنچه که شما در قوطی های رب گوجه فرنگی، تن ماهی، آب میوه های مختلف، بسته بندی رنگ های قوطی و میبینید معمولا به این  شیوه چاپ شده است.

چاپ مخمل

همه ما پارچه های مخملی را، در گوشه و کنار د یده ایم و بعضی نیز نوشته ها و نقوش مخمل پاش شده را همچون پرچم رومیزی از نظر گذرانده ایم اما کمتر به نوع چاپ آن توجه کرده  ایم. چاپ مخمل یا فلوک در واقع فرآیند مخمل پاشی یا جیر سازی فرو برد ن پود رهایی در طول و سطح مقطع متفاوت، در سطوح چسب کاری است. این نوع چاپ به طراحان و شرکت های تبلیغاتی امکانات متنوع و جالبی می د هد تا دست به کارهای بکر و خلاقانه بزنند .

چاپ لترپرس

چاپ ملخی که نوعی ماشین لترپرس است از قدیمی ترین ماشین های چاپ محسوب می شود . در واقع کاربرد حروف سربی که گوتنبرگ مخترع آن بود د ر این شیوه چاپ به کار گرفته می شود . هرچند نسل ماشین های ملخی رو به انقراص است اما هنوز کارهایی با استفاد ه از ماشین های ملخی انجام می شود . از جمله کارهای کم تیراژ همچون کارت ویزیت، سربرگ، اعلامیه و .. با به کارگیری ماشین چاپ ملخی و استفاده از حروف سربی، کلیشه های فلزی و قالب های برش انجام می شود .

چاپ ایچینگ

چاپ ایچینگ در واقع ایجاد خوردگی در فلز با استفاده از اسید است. با به کارگیری این روش چاپ می توان طرح، نقش و نوشته های خود را به راحتی به روی فلز ثبت کرد به گونه ای که از بین رفتنی نباشد . در موارد ی چون شیر آلات حمام، ثبت یک آرم روی دسته شیر آلات به گونه ای که در اثر استفاد ه و تماس با نوشته و آرم، هیچکد ام پاک نشوند بسیار ضروری است

نکاتی درباره چاپ سابلیمیشن یا حرارتی

نکاتی درباره چاپ سابلیمیشن یا حرارتی

در این مقاله نکاتی درباره چاپ سابلیمیشن یا حرارتی می خوانیم

نکاتی درباره چاپ سابلیمیشن یا حرارتی

با رعایت نکاتی ساده و بکار بستن تکنیک هایی خاص در چاپ سابلیمیشن می توانیدکیفیت کار خود را به میزان زیادی بهبود دهید.  گرچه نباید این نکته را نیز فراموش کرد که کیفیت کار چاپ سابلیمیشن به میزان زیادی بستگی به کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در فرایند این چاپ دارد. از آنجا که تصویر به صورت برگردان روی جسم منتقل می شود لازم است که تصویر نیز به صورت برگردان روی کاغذ مخصوص چاپ شود  تا پس از انتقال، جهت تصویر درست شود، برای این کار می توانید از امکان Mirrorدر تنظیمات پرینتر استفاده کنید.

کاغذ ترانسفر:

 پیشنهاد ما استفاده از کاغذهای تخصصی چاپ سابلیمیشن می باشد. اگر شما از نزدیک کاغذ را مشاهده نمائید متوجه خواهید شد که یک سمت کاغذ روشن‌تر و براق‌تر از سمت دیگر است. چاپ باید روی این سمت کاغذ انجام پذیرد. کاغذ را در پوشش تیره نگهداری نمائید.  قرار گرفتن طولانی مدت کاغذهای ترانسفر در معرض نور می تواند  موجب خراب شدن کاغذ و کاهش کیفیت تصویر منتقل شده بر روی کار گردد. در همه مراحل چاپ و برش سعی کنید که اثر انگشت روی کاغذ نماند. پس از پرینت چند دقیقه صبر کنید تا تصویر چاپ شده کاملا خشک شود.  تصویر را به صورت دایره ای و با در نظر گرفتن کمی حاشیه ببرید  هرگونه چربی و کثیفی روی بشقاب کوتد را با کمک دستمال پاک کنید  تصویر بریده شده را بصورتی که سطح چاپ شده آن به طرف بشقاب باشد  روی آن بگذارید و با استفاده از چسب مقاوم در برابر حرارت تصویر را روی بشقاب ثابت کنید. به یاد داشته باشید که تصویر پرینت شده با جوهر Sublimation با تصویر طراحی شده بسیار متفاوت است، ولی این تصویر هنگامی که روی بشقاب منتقل می شود، رنگ و جلای خود را باز می باید.

توجه داشته باشید تصویری که می خواهید روی بشقاب چاپ کنید باید حداکثر به اندازه یک دایره به قطر ۱۱ سانتیمتر (برای چاپ روی بشقاب کوچک) باشد.

چاپ تصویر:

بهتر است تصویر را با کیفیت خوب پرینت کنید.  مهم نیست که شما از چه پرینتری استفاده می‌کنید،  اگر بطور روزانه و مستمر کار چاپ را انجام نمی‌دهید، بهتر است که قبل از هربار استفاده از پرینتر ((نازل چک)) را انجام دهید.  نیازی به استفاده از کاغذ سابلیمیشن نیست. شما می‌توانید از یک کاغذ کپی معمولی استفاده کنید. کاغذ را در دستگاه قرارداده و با استفاده از نرم افزار پرینتر، عملیات نازل چک را  انجام دهید. اگر نتیجه نازل چک رضایتبخش نبود، نیاز به تمیزکردن هد پرینتر دارید پس از تمیز کردن هد (Head clean) دوباره عملیات نازل چک را انجام دهید  شاید مجبور شوید عملیات تمیز کردن هد را چندین بار انجام دهید تا نتیجه رضایتبخش از نازل چک حاصل شود.

محافظت از دستگاه پرس:

اگر میخواهید حاشیه‌های کارتان (محصول تحت چاپ) را هم چاپ بزنید  پیشنهاد می‌کنیم کاغذ را کمی بزرگتر بگیرید.  به عنوان مثال اگر میخواهید یک اتیکت اسم ۲۵*۷۶ میلی‌متری را چاپ کنید، کاغذ خود را ۲۷*۷۸ میلی‌متر انتخاب کنید. این کار موجب می‌شود که شما دقیق‌تر بتوانید جسم تحت چاپ را روی کاغذ تنظیم نمائید، مضافاً اینکه چنانچه طرح شما کاملاً رنگی باشد لبه های کار هم بطور کامل چاپ خواهد خورد.  البته این روش مشکلی را هم ایجاد می کند و آن اینکه در طی گرم شدن کار،  رنگ تصعید شده جذب پد دستگاه پرس شده و آن را رنگی می‌نماید .  این موضوع باعث می‌شود رنگ نفوذ کرده در داخل پد در دفعات بعد بخار شده و کار بعدی شما را خراب نماید.  برای جلوگیری از این کار می‌توانید از یک صفحه عایق حرارتی تفلونی  و یا کاغذهای حرارتی در رو یا زیرکار خود (بسته به مورد) استفاده کنید.

صفحه عایق تفلونی:

 پیشنهاد می‌شود از یک ورق تفلونی روی کف پرس استفاده شود. این کار باعث می‌شود عایق حرارتی کف دستگاه پرس در اثر بخار رنگ کثیف نشود. این موضوع در هنگام چاپ همزمان دور روی کار اهمیت بیشتری دارد.

چاپ روی دو طرف جسم:

این خیلی مهم است که از ورق تفلون یا کاغذ حرارتی استفاده کنید.  یک طرف کار را بصورت معمولی چاپ بزنید. اجازه دهید تا کار کاملاً خنک شود.  برای طرف دیگر کاغذ را بصورت دقیق روی کار تنظیم کنید. برای ثابت نگاه داشتن کاغذ ترانسفر روی کار، یک تکه کاغذ روی کار گذاشته و آن را چسب بزنید  و چسب را مستقیماً روی جسم تحت چاپ نچسبانید، این کار باعث میشود روی کار سایه بیافتد .

رطوبت:

وجود رطوبت در اجسامی که می‌خواهیم روی آنها چاپ بزنیم موجب کاهش کیفیت چاپ خواهد شد.  این موضوع خصوصاً برای کاغذسابلیمیشن خیلی مهم می‌باشد. پیشنهاد مگیردد در محل نگهداری مواد خام و کاغذ از جاذب رطوبت استفاده شود. همچنین می‌توان قبل از چاپ کاغذ را حدود ۲۰ ثانیه روی سطح گرم پرس قرارداد. توجه نمائید که همیشه قبل از چاپ تصویر پرینت شده باید کاملاً خشک شده باشد.

چاپ در ابعاد بزرگتر:

 برای چاپ روی ابعاد بزرگتر، نظیر چاپ روی ورق های فلزی و یا تخته شاسی در سایز A4 باید کاغذ را با استفاده از چسب حرارتی روی کار بچسبانید . در مواقعی‌‌که محدودیت زمان  دارید و حجم کار زیاد است می‌توانید  بلافاصله بعد از خارج کردن کار از زیر پرس کاغذ را جدا کنید  اما ما پیشنهاد می‌کنیم اجازه دهید کار حدود ۲۰ ثانیه خنک شود  و سپس کاغذ  ترانسفر را بردارید خصوصاً برای ورق های فلزی و یا چوب. این موضوع باعث می گردد  تغییرات حالت رنگ به آرامی صورت پذیرد. به عبارت دیگر در حالتی‌که بلافاصله بعد از باز کردن پرس کاغذ را از روی کار برمی‌داریم  هنوز رنگ در حال تبدیل شدن به گاز بوده و احتمال شعله ور شدن رنگ وجود دارد. برای محصولات لاستیکی، خصوصاً تی شرت های ویسکوز کامل، باید بلافاصله پس از باز کردن پرس کاغذ را از روی کار برداشت تأخیر در این خصوص باعث خواهد گردید در اثر انبساط کار، تصویر چاپ شده دچار سایه شده و از وضوح تصویر کاسته شود.

تغییرات زمان و دما:

برای بیشتر محصولات دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد پیشنهاد می گردد. همچنین برای اکثر مواد، فشار متوسط تا زیاد برای پرس پیشنهاد می‌گردد. زمان و دما بستگی به نوع پرس و ضخامت مواد خام مصرفی شما دارد.  برای اینکه بتوانید بهترین زمان را برای انجام یک چاپ با کیفیت بدست آورید  می‌توانید در فواصل زمانی ۱۵- ۵ ثانیه زمان پرس را کم یا زیاد کنید. برای دما هم می توانید  در مقیاس ۵ تا ۱۰ درجه این کار را انجام دهید. استفاده از دماهای بالای ۲۰۰ درجه جز در موارد خاص توصیه نمی‌شود. اگر در حال آزمایش دما و یا زمان های مختلف هستید می‌توانید  پرس را باز کرده، به آرامی گوشه کاغذ را از روی کار بلند کرده و کیفیت چاپ را مشاهده کنید، اگر کیفیت مطلوب حاصل  نشده بود دوباره کاغذ را پائین آورده و پرس را ببندید. مراقب باشید که کاغذ در روی کار جابجا نشود.

اطلاعات رنگ:

برای اکثر جوهرهای سابلیمیشن عملیات تصعید در دمای حوالی ۲۰۰ درجه سانتیگراد آغاز می‌شود. ولی این موضوع را باید مد نظر قرار داد که دمای شروع و خاتمه تصعید برای جوهرهای مختلف سابلیمیشن تفاوت دارد.  بدست آوردن زمان و فشار مناسب امری تجربی است، هرجند بسیاری از شرکت‌ها و تولید کنندگان جداولی را برای انتخاب فشار و دمای مناسب برای محصولات خود منتشر کرده‌اند  اما این جداول نیز بصورت ۱۰۰% قابل اعتماد نمی‌باشند.

انبار کردن محصولات چاپ خورده:

برای بسته بندی و انبار نمودن اجسامی که چاپ سابلیمیشن بر روی آنها انجام شده باید مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام داد. اگر مواد چاپ شده با این روش بطور مستقیم در تماس با یکدیگر بوده و یا اینکه در تماس مستقیم با مواد مصنوعی باشند، این احتمال وجود دارد که به مرور زمان رنگ سابلیمیشن به  مواد مصنوعی دیگر پس داده شود.  هرگز محصولات چاپ شده رو بصورت رو در رو روی همدیگر قرار ندهید، چه در حالت گرم و چه سرد. هرگز برای حمل و نقل ، محصولات چاپ شده را در داخل لفافه یا کیسه های پلاستیکی قرار ندهید. ما پیشنهاد می‌کنیم  در هنگام نگهداری، لابلای آنها ورق کاغذ قرار دهید و یا برای جابجایی آنها را در کاغذ بپیچانید.

ماندگاری در محیط های بیرونی:

 هرچند برخی از محصولات موجود برای چاپ سابلیمیشن دارای پوشش‌های UV می‌باشند لیکن بصورت کلی ، چاپ سابلیمیش برای استفاده مستمر در محیط‌های بیرونی مناسب نمی‌باشد( نظیر کاشی‌کاری فضاهای خارجی ساختمان). بسته به جنس و کیفیت مواد خام ، به مرور رنگ تصاویر چاپ شده محو خواهد شد. تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که افزایش زمان چاپ موجب ماندگاری  بیشتر چاپ در فضای باز می‌گردد. این افزایش دما موجب می‌شود که جوهر سابلیمیشن به میزان ماکزیممم در پوشش جسم نفوذ کند.

چاپ سابلیمیشن چیست ؟

نکاتی درباره چاپ سابلیمیشن یا حرارتی

تعریف چاپ سابلیمیشن، مزایا آن و تجهیزات لازم برای شروع

تعریف چاپ سابلیمیشن، مزایا آن و تجهیزات لازم برای شروع

چاپ سابلیمیشن یک روش چاپ روی اشیاء بر پایه تصعید مواد بوده  و با این کار جوهر از کاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل می‌شود. که به وسیله این سیستم چاپ امکان چاپ روی بسیاری از سطوح با کیفیت  و ماندگاری بالا و همچنین قیمت مناسب، امکان پذیر است. قبل از توضیح این روش چاپ، کمی درباره تصعید یا Sublimation بدانیم. به تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز تصعید گفته می شود. این خاصیت اساس روش چاپ تصعیدی است،  جوهر استفاده شده در روش چاپ تصعیدی این خاصیت را دارد  که در دمای حدود ۱۸۰ درجه سانتیگراد مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل شود.  با این روش می توان تصویر چاپ شده را از روی کاغذ مخصوص به شی مورد نظر انتقال داد. در این روش، تصویر دلخواه با استفاده از یک پرینتر خانگی  و جوهر Sublimation روی کاغذ مخصوص چاپ می شود.  سپس تصویر چاپ شده روی شی مورد نظر قرار داده می شود  و با استفاده از یک دستگاه پرس حرارتی، گرم شده به شی مورد نظر فشرده می شود،  در اثر گرما جوهر تشکیل دهنده تصویر به حالت گاز در آمده و تحت فشار پرس،  روی پوشش مخصوص شی منتقل می شود. وجود یک پوشش مخصوص روی شی از پاک شدن تصویر چاپ شده جلوگیری می کند. از این روش برای چاپ روی بشقاب، لیوان، سنگ چوب، پارچه، کاشی، پازل، ماوس پد و … استفاده می شود. پرس های حرارتی در انواع مدور (مخصوص ماگ، لیوان، گلدان و …)، تخت (مخصوص پارچه، کاشی، پازل و …)، پرس بشقاب، پرس کلاه و همچنین پرس های چند کاره تولید می شود.

مزایا :

 از مهمترین مزایای این روش چاپ، هزینه پایین دستگاه های چاپ و همچنین امکان چاپ در تیراژ پایین (یک عدد ) است .  کیفیت چاپ در این روش بسیار بالاست. بعد از چاپ طرح پاک نخواهد شد،  قابل شست‌وشو بوده حتی با ماشین ظرفشویی (برای ظروف) هستند. بالاخره با توجه به هزینه پایین آن نسبت به سایر روش‌های چاپ  بر روی سطوح می‌توان سفارشهای خلاقانه و کاملا اختصاصی را با کیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام داد.

تجهیزات لازم برای شروع به کار:

برای شروع کار سابلیمیشن یک عدد پرینتر جوهر افشان،  کاغذ مخصوص سابلیمیشن، دستگاه پرس حرارتی و چسب نسوز لازم است. با این موارد می‌توان با کیفیت عالی عکس و  طرح مورد نظر را بر روی سطح مورد نظر چاپ کرد.

روش چاپ :

اولین مرحله چاپ بسیار ساده است، باید تصویر مورد نظر را با استفاده از جوهر Sublimation روی کاغذ مخصوص چاپ کنید،  این کار کاملا شبیه به چاپ کردن یک تصویر معمولی است ولی از آنجا که تصویر به صورت برگردان روی جسم منتقل می شود  لازم است که تصویر نیز به صورت برگردان روی کاغذ مخصوص چاپ شود  تا پس از انتقال، جهت تصویر درست شود،  برای این کار می توانید  از امکان Mirror در تنظیمات پرینتر استفاده کنید. همچنین بهتر است  تصویر را با کیفیت خوب پرینت کنید. تصویری که می خواهید  روی بشقاب چاپ کنید باید   حداکثر به اندازه یک دایره به قطر ۱۱ سانتیمتر (برای چاپ روی بشقاب کوچک) باشد.